Zurna Sohbet

Chat, Türkçesiyle “Söyleşi” valörına gelmektedir. İnternetin bilgiye erişim dair sergilediği performanstan sonra internetin sadece bilgelik aktarımı dâhilin değil, aynı zamanda eğlence dâhilin de kullanılabileceği de düşünüldü. Bunun sonucunda da genel ağ üzerinden insanların bir müstear ad kullanarak (nickname) hasbihâl edip eğlenebileceği hem genel ağ siteleri hem de çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, genel ağ üzerinde hiç teşhismadığınız herhangi biriyle örgülabildiği kadar antrparantez teşhisdığınız kişilerle de özel programlar yahut web siteleri yoluyla örgülabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri teşhisdığınız yahut teşhismadığınız kişilerle genel ağ üzerinden tanıdıkma ve hasbihâl etme üzere kurulmuş genel ağ siteleridir. Bu genel ağ siteleri umumiyetle programlama dilleri kullanılarak yahut apiko scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Temelı chat sitelerine giriş akdetmek dâhilin sadece nickname (müstear ad) tastir etmek yeterli olurken birtakımlarındaysa sohbete serlamadan önce behemehâl üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar tüm genel ağ kullanıcıları beyninde pop olan Mynet ve ZurnaNet kadar siteler chat sitelerine serlıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları rağmenızdaki genel ağ kullanıcılarıyla program fasıla tarafünü kullanarak sadece tasarlı, tasarlı ve tayflü, sesli ve tayflü kadar tercihe ilişkilı olarak hasbihâl etmenize yardımcı olan nominalmlardır. Chat programlarının şimdiye derece kullanılmış en pop olanı endamsız süre önce Windows tarafından sonlandırılan MSN Messenger isminde yargılama mesajlaşma nominalmıdır. Bir öteki pop chat program olan ve internetin söylence nominalmlarından akseptans edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet