Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 senesinde Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Ulum Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde, mualla lisans eğitimini Güçlü Saf Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Bölümünde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Idare ve Düzenleme sahaında İstanbul Münevver Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, eğitim bilimi kolünde marka üretimu, yönetimi, önemli marka planlaması ve Türkiye’de ilk kez önemli üniversite müesseselerinin Master Franchise konstrüksiyonlanma projesini gerçekleştirmiş ve sükseyla sürdürmektedir. 2006 yılından hasetmüze kadar eğitim bilimi kolünde ocak olarak birmebzul markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En şanlı ideali, bir Türk eğitim bilimi markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden kafalayarak cihan geneline yaymaktır.

Eğitim bilimi, spor, sanat, ilmî alanlarda millî ve uluslararası çalışkan çdüzenışmalar yürüten KALKO, birmebzul futbol, sepet topu abdübünde riyaset ve yöneticilik yapmıştır. Bir yıl riyaset yaptığı dönemde tam 32 yıl sonra Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde vaziyet aldığı Mehabetliçekmece Basketbolspor ise Beko Basket Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bu tarz şeylerin yönı sıra Türkiye’nin en şanlı özel okul ve kurs derneği olan TÖDER’de 6 senedir el kurulunda vaziyet almaktadır.

KALKO, eğitim bilimi sahaında yaptığı sükselı antreimlerden dolayı birmebzul toplantı, vakıf, dergi ve STK tarafından “Senenin Eğitim bilimi Başlangıçimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 yılından itibaren kurduğu içtimai teavün vakfında eğitim bilimi sahaında projeler yürütmektedir. Her yıl birmebzul öğrenciye burs imkânı sağlayan KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhum babası Resul Kalko’nun adını nâkil bir anaokulu ve beş ile baş başa öğretmenleriçin lojman yapmış oldurıp Milli Eğitim bilimi Bakanlığı’na bağış etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde iki çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko